Droga ewakuacyjna tabliczka

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z obowiązującymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których dokonuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia bierze się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do podejmowania z trudniejszymi gronami ludzi, tzn. w biznesach pracy, w tytułach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub same w handlach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w sytuacji strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest fundamentalne miejsce w myśli ratowania zdrowia a życia osób, które złapały się w mieszkanie zagrożenia, zwiększając nadzieję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który wspiera je w staranny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono przyrządzone z kolorowej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem wysokiej klas kleju, co gwarantuje mu piękną moc i kondycja w ciemnych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z wnętrza lub budynku. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciężkich warunkach związanych z wyłączeniem prądu bądź więcej z skutecznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.